Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA Sigorta'dan Eşitlik İmzası

14.07.2015

AXA SİGORTA KalDer'in organize ettiği "Yönetim Kadının Hakkıdır" bildirgesini imzaladı.

AXA SİGORTA sosyal sorumluluk ilkesi kapsamında, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından organize edilen "Yönetim Kadının Hakkıdır Bildirgesi"ni imzaladı. 31 kuruluşun katıldığı organizasyonda çalışanlarının %53'ü ve yöneticilerinin %41'i kadın olan AXA SİGORTA adına imzayı Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akyol attı.

KALDER'in öncülüğünde hazırlanan Yönetim Kadının Hakkıdır bildirgesi iş dünyasında cinsler arasındaki eşitsizliği gidermeyi hedefliyor. "Eşitlik güçlendirir" vurgusuyla başlayan "Yönetimde Kadın Erkek Eşitliği" bildirgesinde, "Biz küreselleşme olgusu içinde Türkiye'nin daha fazla demokratikleşmesi; sürdürülebilir bir kalkınma gerçekleştirebilmesi; insan haklarına saygılı ve farklılıkların katma değerini iyi kullanabilen bir işgücü oluşturması için yönetimde kadın erkek eşitliğinin önemli olduğuna inanıyoruz" deniliyor.

KalDer'in evsahipliğinde gerçekleştirilen son organizasyonla ülkemizdeki Yönetim Kadının Hakkıdır Bildirgesine imza atan kuruluş sayısı 50'ye yaklaştı. Yönetim Kadının Hakkıdır bildirgesini imzalayan kurumların liderleri bir de aile fotoğrafı çektirdi.