Hemen Bilgi Al

0(850) 250 99 99

AXA Bireysel Emeklilik Sistemiyle
Rahat Bir Geleceğe
İlk Adımı Atın

Bizimle iletişime geçinBu alandan sadece yeni Bireysel Emeklilik ürünleri satın alabilirsiniz, bunun dışındaki taleplerinizi emeklilik@axasigorta.com.tr adresine iletmeniz gerekmektedir.
Güvenlik Kodu
Kasko Fiyatını Öğrenin
Hemen Başvur
 • Aylık 300 TL'den başlayan
  küçük ödemeler
 • %30 devlet desteği
 • Aylık / 3 aylık / 6 aylık
  ve yıllık ödeme
  seçenekleri
 • Ödemeye ara verebilme
  seçeneği
 • AXA Hayat Emeklilik
  güvencesi

BES Ürün Seçenekleriniz

ÜRÜN ADI REFERANS KATKI PAYI GİRİŞ AİDATI BİLGİ  
BİRİKİME İLK ADIM EMEKLİLİK PLANI Aylık 300 TL Sisteme girişte aidat alınmamaktadır. İlk 5 yıl içerisinde ayrılma veya başka şirkete aktarım yapılması durumunda varsa yapılan ek yönetim gider kesintisi dikkate alınarak belirlenen ertelenmiş tutar birikimlerinden indirilir.
RAHAT EMEKLİLİK PLANI Aylık 500 TL Sisteme girişte aidat alınmamaktadır. İlk 5 yıl içerisinde ayrılma veya başka şirkete aktarım yapılması durumunda yönetim gideri kesintisi ve ek yönetim gider kesintisi dikkate alınarak belirlenen ertelenmiş tutar birikimlerinden indirilir.
DESTEK EMEKLİLİK PLANI Aylık 750 TL Sisteme girişte katılımcılardan 72 TL aidat bedeli ilk yıl 12 taksit olarak tahsil edilmektedir. İlk 5 yıl içerisinde ayrılma veya başka şirkete aktarım yapılması durumunda yönetim gideri kesintisi ve ek yönetim gider kesintisi dikkate alınarak belirlenen ertelenmiş tutar birikimlerinden indirilir.
ARTI EMEKLİLİK PLANI Aylık 1.000 TL Sisteme girişte aidat alınmamaktadır. İlk 5 yıl içerisinde ayrılma veya başka şirkete aktarım yapılması durumunda yönetim gideri kesintisi ve ek yönetim gider kesintisi dikkate alınarak belirlenen ertelenmiş tutar birikimlerinden indirilir.
ÖZEL EMEKLİLİK PLANI Aylık 2.500 TL Sisteme girişte aidat alınmamaktadır. İlk 5 yıl içerisinde ayrılma veya başka şirkete aktarım yapılması durumunda varsa yapılan ek yönetim gider kesintisi dikkate alınarak belirlenen ertelenmiş tutar birikimlerinden indirilir.

Neden BES?

 • Rahat Bir Emeklilik
  Sizce mevcut hayat standartlarınızı sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız emekli maaşı ile devam ettirmeniz mümkün mü? Bireysel emeklilik sistemi, sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kuruldu ve amacı emeklilik döneminde size ek bir gelir sağlayarak refah seviyenizi korumanızı sağlamaktır.
 • Güven
  Sistemin tüm unsurları denetim altındadır. Şirketinizin faaliyetleri T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, fonların ve portföy yöneticilerinin faaliyetleri ise T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenir. Şirketinizin yılsonu mali tablolarının bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenmesi zorunludur. Fonların hesap ve işlemleri ayrıca yılda en az bir defa bağımsız dış denetime tabidir. Şirketin günlük faaliyetleri ise Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) tarafından elektronik ortamda günlük izlenir.
 • Şeffaflık
  Bireysel emeklilik hesaplarınız Takasbank (İMKB Takas ve Saklama Bankası A.Ş.) nezdinde tutulur. Bu hesaplardan günlük olarak fon paylarınızı izleyebilirsiniz.
 • Vergi Avantajı
  Emeklilik yatırım fonlarının getirileri stopaj kesintisinden muaf olduğu için yatırım aşamasında vergi avantajınız olmaktadır.
 • Devlet Katkısı
  İşveren tarafından ödenenler hariç adınıza ödenen katkı paylarının %30'una karşılık gelen tutar devlet katkısı olarak hesaplarınızdan ayrı olarak takip edilir. Bu katkının sınırı, bir takvim yılında ödenen ve devlet katkısı tutarının hesaplanmasına esas teşkil eden katkı paylarının toplamının ilgili takvim yılına ait hesaplamaya ilişkin dönemin sona erdiği tarihte geçerli brüt asgari ücretin hesaplama dönemine isabet eden toplam tutarıdır.
 • Emeklilik Gelirinizi Etkileyen Kararlarda Söz Hakkı
  Emeklilik planınız çerçevesinde, yatırım yapmak istediğiniz fonu seçme, istediğiniz risk derecesine göre de bir sözleşme yılında 12 defa değiştirme hakkınız var.
 • Lisanslı Aracılardan Hizmet
  Bireysel emeklilik sisteminin tanıtım ve satışı, mesleki yeterlilikleri ölçülmüş, sınavda başarılı olmuş bireysel emeklilik aracıları tarafından yapılır.
 • Ödemeye Ara Verme Hakkı
  Mali durumunuzda beklenmedik gelişmeler olduğu dönemlerde katkı payı ödemeye ara verebilirsiniz.

Geleceğiniz İçin Bugün
AXA Hayat Emeklilik Güvencesiyle BES'e Katılın.

Müşteri temsilcilerimiz veya BES aracılarımızın sizinle iletişime geçip sorularınızı
cevaplaması ve sizi BES ile ilgili bilgilendirmesi için aşağıdaki butonu tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz.

Hemen Başvur