Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VİZYONUMUZ

İşimizin merkezinde “korumak” var. Amacımız insanlığın gelişimi adına insanlar için önemli olanı korumak. AXA Sigorta olarak bu amacı yalnız işimiz olan sigortacılıkla sınırlandırmıyoruz. Finansal performansımızı ve işimizin büyümesi ile ekonomik, ekolojik ve toplumsal unsurlar arasında bir dengeyi kurmak adına sürdürülebilirliği işimizin bir parçası haline getiriyoruz. İnsanların ve gezegenin iyiliğini gözeten adımlar olmaksızın böylesine köklü bir yolculuğun mümkün olmayacağına inanıyoruz.

Sigorta geleceğe dair potansiyel olaylar üzerine inşa edilmiştir. Sigortanın başarısı, yarını en iyi şekilde öngörerek bu olayların anlaşılması ve tahmin edilmesine bağlıdır. AXA Grubu tarafından hazırlanan 2040 Öngörü Raporu çevresel, sosyo-ekonomik ve sağlıkla ilgili alanlarda işimizin tam merkezinde bulunan geleceğe dair spesifik durumları keşfetmek için Stratejik Öngörü yöntemleri kullanmaktadır. Amacımız İlerideki yıllarda ortaya çıkması muhtemel ana trendleri belirlemek ve belirsiz zamanlarda daha iyi ilerlemeye olanak sağlayarak olası gelecek olaylara yakından bakabilmektir. Uzun-vadeli dönüşümleri ve bunlarla bağlantılı sorunları incelemek, toplumumuzun gelecekte etkilenebileceği durumları ve sigortacıların hızla değişen bir dünyada oynayabilecekleri rolü keşfetmeye olanak sağlar.

“Daha iyi bir yarın” için bu üç alandaki riskleri, sonuçlarını ve etkilerini yönetmeye odaklanıyoruz. Ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızla Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) sigortacılık sektörünün en sorumlu şirketlerinden biri konumundayız.

Çevresel Etkimizi Yöneterek Korumak

AXA olarak doğrudan ve dolaylı çevresel etkimizi azaltmayı önemsiyoruz. Bu yüzden enerji, su ve kâğıt tüketimimizin yanı sıra karbon ayak izimizi ve atıklarımızı da dikkatle ve titizlikle yönetiyoruz.

Bununla birlikte sigortacılık ve yatırım faaliyetlerimizden kaynaklanan dolaylı bir etkimiz olduğunun da farkındayız. Bu sebeple Dünya dostu adımları teşvik edecek sigortacılık ve yatırım çözümleri sunuyoruz. Ürünlerimizi geliştirirken, müşterilerimizin riskini yönetirken ve yatırım kararlarımızı verirken çevresel etkimizi göz önünde bulunuyor; sürdürülebilirliği destekleyecek bir sigortacılık anlayışı benimsiyoruz.

AXA Sigorta olarak bunu da Dünya Dostu Sigortacılık olarak adlandırıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından geniş acente ağımızı da Dünya Dostu Acente programımız ile bu çabalarımızın bir parçası haline getiriyoruz.

İnsanlığın karşı karşıya olduğu en büyük risk olan iklim değişikliği konusunda toplumsal farkındalığı artıracak çalışmalara da imza atıyoruz. Dünya için Hareket Et projemizle hareketli yaşamın da karbon ayak izini düşürmek konusunda insanların seçenekleri arasında yer almasını sağlamayı ve hareketsiz bir yaşamın insan sağlığı ve sağlık sistemine getirdiği ekonomik ve çevresel maliyetleri azaltmayı hedefliyoruz.

İklim değişikliğinin etkilerini, sonuçlarını ve ilham verici iyi uygulamaları konuştuğumuz Habertürk TV’deki Bakış programı ile de bu konuda farkındalığa katkı sağladık. Program kayıtlarına ulaşmak için tıklayın.

Toplumsal Hayata Katkı Sağlamak

Ülkemiz için yarattığımız ekonomik değerin ötesine geçmek için gösterdiğimiz kesintisiz çabayla toplumsal kazanımlara da yatırım yapıyoruz.

İnsanları daha sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik etmek için bir yandan erişilebilir ve çok yönlü sigortacılık çözümleri geliştirirken bir yandan da spor sponsorluklarımızla gençlere destek, topluma da ilham veriyoruz.

  • Sağlık ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.
  • Altınordu Futbol Kulübü sponsorluğumuz ile ilgili bilgi almak için tıklayın.
  • Türkiye Voleybol Federasyonu sponsorluğumuz ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Bunlarla birlikte kadının güçlenmesi ve bu kapsamda hayata geçirilecek girişimler gündemimizde önemli bir yer tutuyor.

  • Birlemiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak da bu alanda ne kadar kararlı olduğumuzu ortaya koyduk. Fırsat eşitliğinin herkes için geçerli olduğundan hareketle, olası pozisyonların cinsiyet ayrımı olmaksızın herkese açık olduğunu savunuyoruz ve bunu tüm dünyada oranı yüzde 54’e ulaşan kadın çalışanlarımızla somutlaştırıyoruz.
  • Yine toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda taahhütleri bulunan halka açık şirketlerin performansını değerlendiren Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde 2017 yılından bu yana toplumsal cinsiyet eşitliği alanında yaptığımız çalışmalarla yer alıyoruz.
  • 2018 yılından bu yana Kadın Girişimci Sigortası ürünümüzle hayatta pek çok farklı rol üstlenmek zorunda kalan kadın girişimcilere, risk algıları ve sigorta ürünlerinden beklentilerine uygun çözümler sunuyoruz. Kadın girişimci ürünümüz hakkında bilgi almak için tıklayın.