Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yönetim Kurulu Üyeleri

Nuria Fernandez PARİS – Yönetim Kurulu Başkanı

Nuria Fernandez Paris

Fernandez Paris, uluslararası şirketler ve çok markalı kuruluşlarda, 25 yılı aşkın sürelik bir sigorta deneyimine sahiptir. Temmuz 2016'dan beri AXA İspanya'nın yönetim kurulunda yer almaktadır. Kendisi ayrıca, Nisan 2022 döneminden beri, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, AXA Madrid Uluslararası Merkez birimine bağlı bölgelerin stratejik gelişim kanallarından sorumlu olarak görevine devam etmektedir ve AXA Sigorta A.Ş'nin yönetim kurulu başkanıdır.

Christophe KNAUB – Yönetim Kurulu Üyesi

Christophe KNAUB

1977, Wissembourg. Knaub, Ecole des Mines de Paris mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2006 yılında katılan Knaub, 2015 yılından 2019 yılına kadar AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Mali İşler Başkanı olarak görev yaparak aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yavuz ÖLKEN – Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO

Yavuz ÖLKEN

Ölken, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1989 yılı mezunudur. 1989 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Ölken, Kurumsal ve Ticari Teknik, Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Direktörlüğü, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Destek, Bilgi Teknolojileri (Entegrasyon ve Yurt Dışı İş Geliştirme, Hayat ve Emeklilik Yazılım, Dijital Çözümler, Sistem Performans ve Hayat Dışı Yazılım, Sistem ve Network Yönetimi, Veri Ambarı ve Müşteri Değer Yönetimi) Sağlık Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Guillaume Herve Marie Xavier LEJEUNE – Yönetim Kurulu Üyesi

Guillaume Herve Marie Xavier LEJEUNE

1966, Paris. Lejeune, Hautes Etudes Commerciales (HEC Paris) ve Centre dEtudes Actuarielles (Aktüerya Bölümü) mezunudur. 1990’da Eurosept danışman olarak ve sonrasında 1995’de AT Kearneyde müdür olarak çalışma hayatına başlamıştır. AXA Grubuna 1996 yılında katılan Lejeune ilk olarak AXA GMS, Plan Bütçe ve Raporlama Departmanında, Amerika, İngiltere ve Asya Bölgelerinin finansal kontrolünden sorumlu olarak çalışmıştır. Daha sonra sırası ile 1999’da AXA Conseilda Satıştan sorumlu Bölüm Başkanı, 2001’de AXA Fransa Genel Müdür Yardımcısı, 2003’de AXA Fransa, Güney Batı Bölgesi Satış Bölüm Başkanı, 2006’da AXA Fransa, Finansal Kontrol ve Strateji Yöneticisi, 2008’de AXA Meksika, Mali İşler Başkanı ve 2011 yılından itibaren, AXA Fransada, Operasyondan sorumlu Başkan olarak çalışmıştır. 2015 yılından 2018 yılına kadar AXA Sigorta CEO’su olarak görev alan Guillaume Lejeune, 1 Nisan 2018 itibariyle AXA Global Re’nin CEO’su olarak yönetecek aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam edecektir.

Xavier VEYRY – Yönetim Kurulu Üyesi

Xavier Veyry

Veyry, AXA XL’in APAC ve Avrupa İş Birimi'nin CEO'sudur. 1996 yılında AXA Gruba katıldığından beri, Orta Doğu'da AXA'nın sağlık hizmetleri uygulamasını kurdu ve AXA'nın tüm doğrudan sigorta iştiraklerini bir araya getiren AXA Global Direct'in operasyonel dönüşümünü yönetti ve dünya çapında yaklaşık beş milyon müşteriye hizmet verdi. Son olarak, Sn. Veyry, AXA Tianping'in tam mülkiyetine yönelik süreci yönetti ve bu şirketi, Çin'deki en büyük yabancı sermayeli elementer sigorta şirketi haline getirdi. Ayrıca şirketin çeşitlendirilmiş bir sigorta şirketine ve sağlık sigortasında lider haline gelmesini sağladı.

María Jesús De Arteaga LARRÚ – Yönetim Kurulu Üyesi

Maria Jesus

2005, Madrid. Larru, Universidad Complutense de Madrid Aktüerya Bölümü mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2016 yılında katılan Larru, Ekim 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Bireysel İş Kolları ve Fiyatlama Başkanı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.

Onur KOÇKAR – Yönetim Kurulu Üyesi

Onur Koçkar

1972, Ankara. Koçkar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1989 yılı mezunudur. 1996 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2011 yılından 2015 yılına kadar Hukuk Departmanı ve Bedeni Zarar Operasyon Merkezinden sorumlu Müdür, 2015 yılında Hukuk ve Bedeni Zararlar Operasyon Merkezi’nden sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı. 2018 yılında Hukuk & Uyum Direktörü ve Genel Sekreter görevini üstlendi. 2019 yılında mevcut görevlerine ek olarak İcra Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Selçuk ADIGÜZEL - Yönetim Kurulu Üyesi

Selçuk Adıgüzel

Adıgüzel, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur. 1994 yılında çalışma hayatına başlayan Adıgüzel, 1998 yılından itibaren şirketimizde çalışmaktadır. 2010 yılına kadar İç Denetim ve Finans alanında görev almış, ardından ise AXA Azerbaycan'da Genel Müdür Yardımcısı ve daha sonra CEO pozisyonlarına atanmıştır. Şu anda Aktüerya, İç Kontrol, Operasyonel ve Finansal Riskler ve bağlı tüm birimlerden sorumlu Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İcra Kurulumuz

Yavuz ÖLKEN – Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO

Yavuz ÖLKEN

Ölken, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1989 yılı mezunudur. 1989 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Ölken, Kurumsal ve Ticari Teknik, Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Direktörlüğü, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Destek, Bilgi Teknolojileri (Entegrasyon ve Yurt Dışı İş Geliştirme, Hayat ve Emeklilik Yazılım, Dijital Çözümler, Sistem Performans ve Hayat Dışı Yazılım, Sistem ve Network Yönetimi, Veri Ambarı ve Müşteri Değer Yönetimi) Sağlık Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisi olarak görev yapmıştır.

İbrahim Olgun KÜNTAY –Hayat ve Emeklilik Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

İbrahim Olgun KÜNTAY

Küntay, Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü 1983 yılı mezunudur. Aynı üniversitede İstatistik alanında Doktora çalışmasını tamamlamıştır. 1983 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 1999 yılından beri görev yapmakta olan Küntay, Hayat & Emeklilik alanlarını kapsayacak şekilde Teknik ve Tazminat Yönetimi, Sistem Geliştirme, Operasyonel Yönetim ve Aktüeryal Modelleme ve Operasyon Merkezi (HOMER) ile bu departmanlara bağlı birimlerin yöneticisi ve Türkiye Sigorta Birliği, Hayat-Emeklilik Yönetim Komitesi üyesidir. Ek olarak, Bilgi Güvenliği, Operasyonel Esneklik ve Fiziki Güvenlik fonksiyonlarından da sorumludur.

Sanem ÇINGAY BUÇUKOĞLU – Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Sanem ÇINGAY

Çıngay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olduktan sonra Lancaster University’de Ekonomi ve Cass Business School’da Aktüerya alanlarında yüksek lisans yapan Sanem Çıngay Buçukoğlu; Koç Allianz Türkiye Bireysel Teknik Grup Müdürlüğü, Ergo Sigorta Aktüeryadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Bireysel ve Sağlık Teknik Direktörlüğü, Groupama Sigorta Teknik ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Buçukoğlu 1 Ağustos itibarıyla Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak yeni görevine başlayacaktır.

Barış ALTIN – Teknik Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Barış ALTIN

Altın, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi üzerine yüksek lisans yapan Barış Altın, 22 yılı aşkın süredir AXA Sigorta’da Uluslararası Finansal Raporlama ve Stratejik Planlama Direktörlüğü, Aktüerya ve Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, Kurumsal ve Ticari Teknik ile Uluslararası İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Altın, 1 Ağustos itibariyla AXA’daki kariyerine, bireysel ve kurumsal ürün fabrikalarını tek bir çatı altında yönetmek üzere Teknik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi olarak yeni görevine başlayacaktır.

Ege ÖRER –Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Ege ÖRER

Örer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümü 1994 yılı mezunu olup, Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektronik üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1995 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Örer, Operasyonel Mükemmellik ve Süreç 4.0 Direktörlüğü, Temel Sigortacılık Yazılım Geliştirme Direktörlüğü, Dijital 4.0 Direktörlüğü, Sistem Yönetimi ve Operasyon, Ağ ve Bilgi Sistemleri Güvenliği, Bilgi Güvenliği departmanları ve bu departmanlara ait tüm birimlerin yöneticisidir.

Tuba Karataş ARICAN –Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Tuba Karataş ARICAN

Arıcan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 2004 yılında mezun olup aynı dönemde İşletme Yandal Programı’nı tamamlamıştır. 2012 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticilere Yönelik İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. 2004 yılında çalışma hayatına başlamış ve son olarak Liberty Sigorta’da CFO olarak görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren şirketimizden görev yapmakta olan Arıcan, Muhasebe, Tahsilat, Fon Yönetimi, Satın Alma, Plan Bütçe Raporlama ve Strateji departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Onur KOÇKAR –Hukuk, Uyum ve Kurumsal Sorumluluk Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Onur KOÇKAR

Koçkar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1989 yılı mezunudur. 1996 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2011 yılından 2015 yılına kadar Hukuk Departmanı ve Bedeni Zarar Operasyon Merkezinden sorumlu Müdür, 2015 yılında Hukuk ve Bedeni Zararlar Operasyon Merkezi’nden sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı. 2018 yılında Hukuk & Uyum Direktörü ve Genel Sekreter görevini üstlendi. 2019 yılında mevcut görevlerine ek olarak İcra Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Zeynep ERGENÇ - İnsan Kaynakları Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Zeynep ERGENÇ

Ergenç, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2008 yılı mezunudur. Çalışma hayatına Pfizer İlaçları’nda Satış&Pazarlama İş Birimi’nde başlayan Ergenç sırasıyla, GlaxoSmithKline ve Allianz Worldwide Partners Türkiye İnsan Kaynakları Departmanı’nda farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Temmuz 2018’de AXA Sigorta’ya Ücretlendirme, Performans ve Yetenek Yönetimi Müdürü olarak katılan Ergenç, çalışmalarına İnsan Kaynakları Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Eray KANGAL - Hasar Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Eray KANGAL

Kangal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü 1996 yılı mezunu olup, MBA’ni Rotterdam School of Management’da tamamlamıştır. Ergo Sigorta Hasar Direktörlüğü görevinin ardından 2018 yılında aramıza katılan Kangal, çalışmalarına Hasar Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Selçuk ADIGÜZEL - Risk Yönetimi Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Selçuk Adıgüzel

Adıgüzel, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur. 1994 yılında çalışma hayatına başlayan Adıgüzel, 1998 yılından itibaren şirketimizde çalışmaktadır. 2010 yılına kadar İç Denetim ve Finans alanında görev almış, ardından ise AXA Azerbaycan'da Genel Müdür Yardımcısı ve daha sonra CEO pozisyonlarına atanmıştır. Şu anda Aktüerya, İç Kontrol, Operasyonel ve Finansal Riskler ve bağlı tüm birimlerden sorumlu Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Özge YILMAZYAVUZ - CEO Ofis, Proje Yönetimi ve Kurumsal Dayanıklılık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi

Özge YILMAZYAVUZ

Yılmazyavuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1996 yılı mezunudur. Çalışma hayatına aynı yıl Koç Holding İnsan Kaynakları biriminde başlayan Yılmazyavuz, çeşitli sektörlerde İnsan Kaynakları alanında farklı görevlerde bulunmuş ve 2015-2023 yılları arasında Groupama Sigorta’da İnsan Kaynakları ve İdari İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. AXA’nın Groupama’nın Türkiye’deki faaliyetlerini satın alması sonrasında Mayıs 2023’te AXA Sigorta’da CEO Ofis, Proje Yönetimi ve Kurumsal Dayanıklılık Başkanı olarak atanmış ve bu departmanların yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Fatma Seda BORA ARKAN - KKTC, Uluslararası İş Geliştirme ve Yeşil Yatırımlar Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Fatma Seda BORA ARKAN

Bora, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1996 yılı mezunudur. 1998 yılında Nordstern-İmtaş Sigortada çalışma hayatına başlayan ve 1999 yılından itibaren Axa grubunda görev yapmakta olan Bora, AXA Sigorta’da Kurumsal & Ticari Teknik , Kurumsal Müşteriler satış destek departmanlarındaki yöneticiliğin ardından 2013 – 2020 yılları arasında Azerbaycan’da AXA-MBASK şirketinde Satış & Pazarlama genel müdür yardımcısı olarak görev almıştır. 2020 de AXA Sigorta’ya dönüşü sonrası CEO-Ofisinde proje yöneticisi ve Uluslararası İş Geliştirme Direktörü olan Bora 01.06.2023 den itibaren icra kurulu üyesi olarak KKTC, Uluslararası İş Geliştirme, Yeşil Prim direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

Ahmet Can ULUSOY – AXA Çözüm Merkezi Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Ahmet Can ULUSOY

Ulusoy, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 2003 yılı mezunudur. 2006 yılında University of Rochester’da İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Şirketimizde Ağustos 2018’den itibaren görev yapmakta olan Ulusoy, Satış Stratejileri, Çözüm Merkezi, Performans ve Kampanya Yönetimi birimlerinin yöneticisidir.

Aylin AKINLI KAYA – Büyüme ve Satış Stratejileri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Aylin AKINLI KAYA

Kaya, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü 2003 yılı mezunudur. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Finansal Matematik Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 114 no’lu sicil ile Hazine Müsteşarlığı Aktüerler Siciline kayıtlıdır. 2005 yılında profesyonel çalışma hayatına başlayan Kaya, Mart 2018 tarihinden itibaren AXA Sigorta bünyesinde Fiyatlandırma birimi yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aralık 2023 itibariyle Büyüme ve Satış Stratejileri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Genişletilmiş İcra Kurulumuz

Anıl DEMİR - Hasar Partner ve Performans Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Demir, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. 2011 yılında profesyonel çalışma hayatına başlayan Demir, Mayıs 2017 tarihinden itibaren AXA Sigorta bünyesinde Hasar Partner Yönetimi yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. Haziran 2023 tarihi itibariyle Hasar Partner ve Performans Yönetimi Direktörlüğü’nün yöneticiliğini yürütmektedir.

Anıl GÜMÜŞ ÖZKAN - Kurumsal ve Ticari Ürün Fabrikası Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

 

Atilla ZORKİRİŞÇİ - Elementer Ürün Fabrikaları Grup Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Atilla ZORKİRİŞÇİ

Zorkirişçi, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü 2008 yılı mezunudur. Kısa bir sigorta brokerliği deneyiminden sonra Ergo Sigorta’da Underwriter olarak çalışmıştır. Kasım 2011’den beri şirketimizin Kurumsal ve Ticari Teknik Departmanında çeşitli görevler üstlendikten sonra, Ocak 2019’da Kurumsal ve Ticari Teknik Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Bartu KARASALİH - Hukuk ve Rücu Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Karasalih, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2006 yılı mezunudur. 2008 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. Mart 2009 tarihinden itibaren, AXA Sigorta bünyesinde Hukuk biriminde avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Temmuz 2016 tarihinde Hukuk Müdürü olarak atanan Karasalih, Ocak 2023 tarihinden itibaren görevini, Hukuk ve Rücu Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi olarak devam ettirmektedir.

Berna YAĞCI - Broker ve Captive Kanal Yönetimi Koordinatörü

Berna Yağcı

Yağcı , orta ve lise öğrenimini FMV Özel Işık Lisesi’nde tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği alanında / TÜBİTAK davetli öğrenci statüsünde Yüksek Lisansını ikincilik derecesi ile bitirmiştir. Acenteler Satış, Sağlık Direk Satış , Bankarürans alanlarında çalışmış olup mevcutta Broker ve Captive Kanal Yönetimi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. 20 yılı aşkın bir süredir AXA Sigorta A.Ş. bünyesinde çalışmaktadır.

Cemre İPEK- İnovatif İş Birlikleri Geliştirme ve Otomobil Bayileri Satış Kanalı Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Cemre İPEK

İpek, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 2007 yılı mezunudur. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2007 yılından beri banka, emeklilik ve sigorta olmak üzere çeşitli şirketlerde satış geliştirme, iş geliştirme ve müşteri deneyimi alanlarında görev almıştır. Şirketimizde Ekim 2015’ten itibaren görev yapmakta olan İpek Kaya, İnovatif İş Birlikleri Geliştirme ve Otomobil Bayileri Satış Kanalı yöneticisidir.

Cengiz YOLCU –BT Mimari ve Performans Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Cengiz YOLCU

Yolcu, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü 2001 yılı mezunu olup, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansını yapmıştır. Şirketimizde 2001 yılından beri görev yapmakta olan Yolcu, BT Mimari ve Performans Yönetimi Direktörlüğü'nün yöneticisidir.

Dr. Bilge Kağan ASKER – Sağlık Grup Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Dr. Bilge KAĞAN ASKER

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıp Bölümü 2005 yılı mezunudur. Çalışma Hayatına 2001 yılında CGM (promed) firmasında başlayan Asker burada sağlık sigortacılığı alanında çeşitli görevler üstlenmiştir, 2007-2009 yılları arasında Yüzyıl Pendik Hastanesi başhekim yardımcısı olarak çalışmıştır. 2009 yılında AXA ailesine katılan Asker sağlık tazminat, grup fiyatlama yöneticiliği rollerini üstlendikten sonra tazminat ve anlaşmalı kurumlar müdürlüğü yapmıştır. Ekim 2021 tarihinden itibaren sağlık ürün fabrikası ve sağlık tazminat direktörü ve genişletilmiş icra kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Erdal SERBEST - Kurumsal Sorumluluk, Sürdürülebilirlik ve İç İletişim Müdürü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Erdal Serbest

Serbest, Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü sonrası Anadolu Üniversitesi İşletme mezunudur. 1992 yılında turizm sektöründe başlayan kariyeri, sırası ile Üniversal Sigorta acenteliği, CU Hayat Sigorta yatırım danışmanlığı ve Boyner Sigorta satış ekibinin kurulup geliştirilmesi görevleri ile devam etmiştir. 2002 yılında şirketimizde çalışmaya başlayan Serbest, 2020 yılına kadar Eğitim Gelişim ve İç İletişim sorumluluğunu üstlenmiş ve şu an şirketimizin Kurumsal Sorumluluk, Sürdürülebilirlik ve İletişim fonksiyonlarını yönetmektedir.

Gamze KAYĞISIZ- Muhasebe, Tahsilat ve IFRS 17 Proje Yönetim Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Kayğısız, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden 1999 yılında mezun olup, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. 2002 yılında çalışma hayatına PwC’de denetim ekibinde başlayıp sırasıyla AREVA T&D, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. şirketlerinde mali kontrol ve yatırımcı ilişkileri bölümlerinde görev almıştır. 2014 yılında AXA Sigorta’da muhasebe departmanında yönetici olarak göreve başlayan Kayğısız, çalışmalarına Haziran 2023 yılı itibariyle Muhasebe, Tahsilat ve IFRS 17 Proje Yönetim Direktörü olarak devam etmektedir.

Hakan DEVECİOĞLU- BT Transformasyon & İş ve Süreç Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

 

Hüseyin DİKMEN- Hayat Dışı Yazılım Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Hüseyin Dikmen

Dikmen, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü 1996 yılı mezunu olup, Marmara Üniversitesinde Sigortacılık Yüksek Lisansını, Kadir Has Üniversitesinde Bankacılık ve Finans alanında Doktora çalışmasını tamamlamıştır. 1996 yılından beri çalışma hayatında olup Haziran 2023'ten itibaren Hayat Dışı Yazılım Direktörlüğünün yöneticisidir.

Kaan TAVUKÇUOĞLU - Hayat Emeklilik Operasyonel Yönetim Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Tavukçuoğlu, Yıldız Üniversitesi Matematik Mühendisliği 1988 yılı mezunudur. Yaklaşık olarak 31 senedir sigorta sektöründe, 23 yıldır AXA’da sırasıyla Hayat Sağlık Emeklilik Yazılım Departmanları Yöneticiliği ve Hayat Emeklilik Operasyonel Yönetim direktörlüğü yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Mehmet PIRILDAK- Hayat Emeklilik Teknik ve Tazminat Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Mehmet PIRILDAK

Pırıldak, Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümü 2002 yılı mezunudur. 2005 yılında, Hacettepe Ünivesitesi Aktüerya Bilimleri Bölümü Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölümünde çalışma hayatına başlamıştır. 2011-2013 yılları arasında önces Ergo Sigorta, sonrasında Aviva Sigorta A.Ş. de çalışan Pırıldak, Ekim 2013 tarihi itibariyla Groupama Sigorta ve Groupama Hayat Aktüerya departmanın sorumluluğunu üstlenmiştir. AXA’nın Groupama’nın Türkiye’deki faaliyetlerini satınalması sonrasında Axa Hayat Emeklilik Teknik ve Tazminat Yönetimi Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Orçun YILDIZ- Dijital Çözümler ve Veri Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Orçun YILDIZ

Yıldız, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1999 yılı mezunudur. 1999 yılında çalışma hayatına başlayıp 2002 yılından itibaren Şirketimizde çalışmaktadır. Dijital Çözümler ve Veri Yönetimi Direktörlüğü'nün yöneticiliğini yapmaktadır.

Özgü AYTIŞ- Fon Yönetimi, PBR ve Strateji, Satın Alma ve İdari İşler Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Özgü AYTIŞ

Aytış, 1999 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lisans eğitimini 2005 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünde tamamlamıştır. 2007 yılında Deniz Finansal Hizmetler Grubu Risk Yönetimi bölümünde çalışma hayatına başlamış bulunmakta olup 2009 yılında Mapfre Genel Sigorta Bütçe Raporlama biriminde görev alarak Sigorta sektörüne katılmıştır. 2015-2023 yılları arasında Groupama Sigorta ve Hayat şirketlerinde Bütçe raporlama ve Fon Yönetimi Grup Müdürlüğü görevini yürütmüş, AXA Grubun Groupama’nın Türkiye’deki faaliyetlerini satınalması sonrasında Fon Yönetimi, Plan Bütçe Raporlama ve Strateji, Satın Alma ve İdari işler departmanlarından sorumlu Direktör olarak görev almaktadır.

Özlem ZAMAN –İç Denetim Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Özlem ZAMAN

Zaman, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü 1999 yılı mezunu olup Bahçeşehir Üniversitesi'nde Aktüerya üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1999 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2008'den beri görev yapmakta olan Zaman, İç Denetim Direktörü ve bu departmana bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Serkan ALP - CIO Ofis & Hayat, Emeklilik ve Sağlık Yazılım Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Serkan ALP

Alp, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Executive MBA yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılından itibaren Dijital Projeler Müdürü ve Dijital Yazılım Geliştirme ve Destek Grup Müdürü görevlerini üstlendi. Sonrasında Geliştirme ve Operasyon Grup Müdürü olarak çalışan Alp, Mayıs 2022 tarihi itibariyla Groupama Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı – CIO görevine getirildi. AXA’nın Groupama’yı satın alması sonrası, Haziran 2023 itibariyla CIO Ofis ve Hayat, Emeklilik ve Sağlık Yazılım Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Sevil DURAL- Banka ve Finansal Kurumlar ve Satış Kanalları Gelişim Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Sevil Dural

Dural, Uludağ Üniversitesi Sigortacılık bölümünden mezun olup Anadolu Üniversitesi İşletme de lisans eğitimini tamamlayıp, sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişiminde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1998 yılında sigorta sektörüne adım atarak 2001 yılından itibaren AXA Sigorta’da çalışmaktadır. Bu süre zarfında Orta Anadolu Bölge Satış Sorumlusu, Satış Müdür Yardımcı -İstanbul Bölge Müdürlüğü Satış Müdürü, İstanbul Bölge Koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Şubat 2024, itibarıyla Banka ve Finansal Kurumlar ve Satış Kanalları Gelişim Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmektedir.

Yaşar GEREN –Altyapı ve Sistem Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Yaşar Geren

Geren, O. Halis Demir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 1998 yılı ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü 2005 yılı mezunu olup, Aydın Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği üzerine yüksek lisansını yapmıştır. Şirketimizde 1999 yılından beri görev yapmakta olan Geren, Altyapı ve Sistem Yönetimi Direktörlüğü görevini yürütmekte olup bu direktörlüğe bağlı birimlerin yöneticisidir.

Zerrin CANER- Reasürans, Risk Mühendisliği ve Teknik Süreç Yönetimi Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

 

Zeynep TECİMER- Hasar Teknik Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi

Zeynep TECİMER

Tecimer, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümü 2004 yılı mezunu olup, 2005 yılında Northumbria Universitesi & Chalmers Üniversitesi ortak programında Proje Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 2005 yılında çalışma hayatına başlayan ve 2020 yılından beri şirketimizde görev yapmakta olan Tecimer, Hasar Teknik Direktörlüğü’nün yöneticisidir.